Sernik na zimno z jagodami

15 . 08 . 2023

Są takie dni, kiedy latem pije się herbatę z małym co nieco…Deszczowe chwile umila jagodowy sernik na zimno. Masa jest delikatna prawie jak mus, biszkopty na dnie jak za dawnych czasów, kolor jest pięknie fioletowy, a całość wykańcza galaretka z owocami leśnymi- poziomkami, jagodami, jeżynami… 

Przepis zostawiam poniżej. Zrobiłam w blaszce o średnicy 24 cm. Blaszka musi być wysoka. Można spokojnie zrobić w blaszce o większej średnicy (w tej mojej o średnicy 24 cm zmieściło się na styk)

- opakowanie podłużnych biszkoptów do wyłożenia dna
- 700 g sera z widerka
- 250 g mascarpone
- 200 g śmietany kremówki gęstej 36 proc
- 250 g jagód
- łyżeczka soku z cytryny
- 170 g cukru pudru
- 2 galaretki z owoców leśnych
- 500 ml wrzątku
- jagody, jeżyny, borówki, poziomki na wierzch
- opakowanie żelatyny-fix deserowej do serników 60 g

200 g jagód zblendowałam z sokiem z cytryny i odstawiłam na bok. 50 g jagód zostawiłam do posypania wierzchu. 
Ubiłam śmietanę kremówkę. Biały ser z wiaderka rozmieszałam robotem z cukrem pudrem. Dodałam mascarpone, kremowkę, jagody, a na końcu żelatynę. Postępowałam zgodnie z instrukcją na opakowaniu. 
Wylałam masę na ułożone biszkopty na dnie tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Masa powinna również dostać się pomiędzy biszkopty, więc wylewamy etapami. Wyrównujemy. Na górze układamy owoce- lekko je dociskając. Zalewamy lekko tężejącymi galaretkami (rozrabiamy w połowie wody wskazanej ma opakowaniu, czyli 2 galaretki w 500 ml wrzątku) albo od razu całość galaretki wylewamy albo najpierw troszeczkę i po jakimś czasie resztę. Wstawiamy na noc do lodówki.

KOMENTARZE (0)

Zostaw pierwszy komentarz!

ZOSTAW KOMENTARZ